TUĞBA ERTAŞ

Tuğba ERTAŞ

Uzman Psikolog ve Oyun Terapisti

( Bireysel Yetişkin, Çocuk, Ergen ve Ebeveyn Danışmanlığı kapsamında hizmet vermektedir. )

Lisans eğitimimi 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikioloji Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimimi ise 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Klinik Sinir Bilimler’de 3.65 ortalama ile tamamladım. Meslekteki 18. yılımı geride bırakmaktayım. 

2005 yılından beri önce çeşitli özel ve sonra kamu kuruluşlarında yetişkinlerle ve de çocuklarla çalıştım.

Özellikle ihmal ve istismara uğramış olan çocuk ve ergenler ile yaptığım bireysel danışmanlık ve yürüttüğüm grup çalışmalarının yanı sıra bu konuda bir çok eğitim çalışmasına katıldım. Demans üzerine de araştırmalarım ve ailelerle görüşmelerim oldu. Sonrasında ise bireylerin yaşadığı kaygı, mutsuzkluk, boşluk hissi gibi alanlarda çalışmalara yoğunlaştım. 

 Çalışma alanlarımda yetkinlik sağlmak amacıyla çocuklarda Oyun Terapisi ve  çocuk ve yetişkinlerde Bilişsel Davranışçı Terapiler eğitimlerinin ve uygulamalarını gerçekleştirdim.  Ardından iki yıl süren toplam dört modüllük psikodnamik psikoterapi eğitimini tamamladım ve bu sürede mesleğimizin duayeni Otto F. Kernberg'den kişilik bozuklukları konusunda eğitim alma şansını elde ettim.  

Toplumumuzu etkileyen bir çok travmatik olayda gönüllü olarak görev üstlendim ve işbirliğine devam etmekteyim. 

Çocuk, ergen ve bireysel yetişkin seanslarımı sürdürdüğüm bu süreçte mesleğimle ilgili güncel gelişmeleri takip etmeye ve eğitimlerime devam etmekteyim. Şu an Prof Dr. Doğan Şahin ile dinamik yönelimli psikoterapi eğitimlerimi sürdürmekteyim.

Yaşadığınız sorunlarda sizi içinde bulunduğunuz duygu halinden arzu ettiğiniz iyi duygu haline getirmek için yukarıda belirttiğim eğitim alanları çerçevesinde size destek verebilirim.  

 

 

 

Devamını Görüntüle