WEB TERAPİ HİZMET ŞARTLARI

webpsikoterapi-hizmet-sozlesmesi

Web Terapi Hizmet Şartları

 1. WEB TERAPİ, ÇEŞİTLİ NEDENLERLE BİR TERAPİSTE ULAŞMAKTA ZORLUK ÇEKEN, GÜNLÜK PROGRAMINDA PSİKOTERAPİ RANDEVUSU İÇİN YER BULA-MAYAN VEYA BULUNDUĞU YERDEN PSİKOTERAPİ HİZMETİ ALMAK İSTEYEN KİŞİLERE, ALANINDA UZMANLIĞI BULUNAN PSİKOTERAPİST-LER/PSİKOLOGLAR TARAFINDAN PROFESYONEL RUH SAĞLIĞI HİZMETLERİNİN İNTERNET TABANLI VIDEO GÖRÜŞMESİ ÜZERİNDEN SUNULMASIDIR. BU SÖZLEŞMEDE TARAFLAR PSİKOLOG / PSİKOTERAPİST / UZMAN İLE  DANIŞAN  / HİZMET ALANDIR.
 2. HİZMETTEN FAYDALANABİLMEK İÇİN 18 YAŞ ÜZERİNDE OLMAK, KAMERA, MİKROFON VE/VEYA KULAKLIK DONANIMINA SAHİP, HIZLI INTERNET ERIŞİMİ OLAN BİR BİLGİSAYAR, TABLETE VEYA AKILLI TELEFONA SAHİP OLMAK VE SKYPE, FACETİME, HANGOUTS PROGRAMLARINDAN TERCİH ETTİĞİNE  SAHİP OLMAK, GEREKTİĞİNDE ONLİNE GÖRÜŞME İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ UYGULAMALARI İNDİRMEK ZORUNLUDUR.
 3. KİŞİLER GÖRÜŞMEK İSTEDİKLERİNİ UZMANI KENDİLERİ SEÇER VE RUH SAĞ-LIĞI HİZMETİ ALMAYA SEÇTİKLERİ UZMANLA DEVAM EDERLER. KİŞİLERİN GÖRÜŞMELERE ARA VERME, BİTİRME VEYA BAŞKA BİR UZMANLA DEVAM ETME İSTEKLERİNİ UZMANA BELİRTMELERİ GEREKMEKTEDİR.
 4. PSİKOLOGLA YÜZ YÜZE GÖRÜŞMENİN DAHA UYGUN OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜ DURUMLARDA YÜZ YÜZE GÖRÜŞMEYİ ÖNEREBİLİR VEYA DANIŞANINI BU AMAÇLA BAŞKA BİR RUH SAĞLIĞI UZMANINA YÖNLENDİREBİLİR. 
 5. PSİKOLOG VE DANIŞANLAR ARASINDAKİ HER TÜRLÜ İLETİŞİM, RANDEVU ALINAN ANDAN İTİBAREN GİZLİLİK İLKESİ ÇERÇEVESİNDE YAPILIR. PSİKO-LOG VE DANIŞAN VIDEO GÖRÜŞMELERİ VE DİĞER İLETİŞİMLERİN GİZLİLİĞİNİ KORUMAK, BAŞVURU İÇİN VERİLEN BİLGİLER GİZLİ TUTMAK VE SÜREÇ SONUNDA YAZILI OLARAK İZİN ALARAK KAYDEDİLMİŞ BİR SEANS VARSA BUNU SİLMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
 6. DANIŞANIN KENDİNE VEYA BİR BAŞKASINA ZARAR VERMESİ DURUMUNDA, DANIŞANIN VE ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN GÜVENLİĞI IÇİN YETKİLİLERE BİLDİ-RİMDE BULUNMAK PSİKOTERAPİSTİN YASAL VE ETİK SORUMLULUĞUDUR.
 7. KENDİNE ZARAR VERME NİYETİ (ÖR. İNTİHAR DÜŞÜNCELERİ), BİR BAŞKASINA ZARAR VERME, MADDE BAĞIMLILIĞI KRİZLERİ, PSİKOTİK BELİRTİLER VARSA DANIŞANLARIN ACİLEN EN YAKIN HASTANEYE BAŞVURMALI VEYA 112 ACİL SERVİS HATTINI ARAMALIDIR. 
 8. PSIKOLOG VE DANIŞAN ARASINDAKİ İNTERNET TABANLI GÖRÜŞMENİN TEKNİK GİZLİLİĞİ HER İKİ TARAFIN SORUMLULUĞUNDADIR. BU AMAÇLA GÖRÜŞME YAPILAN ORTAMDA ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN BULUNMAMASI, SESSİZLİĞİ KORUMAK, GÖRÜŞMELERDEN SONRA GÖRÜNTÜ EKRANINI AÇIK BIRAKMAMAK, ÜÇÜNCÜ KİŞİLERİN VE ZARARLI YAZILIMLARIN GÖRÜŞME YAPILAN CİHAZA ERİŞİMİNİ ENGELLEMEK İÇİN GEREKLİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ ALMAK,  TERAPİST VE DANIŞAN ARASINDA GEÇEN GÖRÜŞMELERİ KAYDETMEMEK VE BAŞKA ORTAMLARDA YAYINLAMAMAK PSİKOTERAPİST VE DANIŞANIN ETİK VE YASAL SORUMLULUĞUDUR.
 9. PSİKOTERAPİ SEANSLARI, GENELDE HAFTADA BİR OLMAK ÜZERE ORTALAMA 45 - 50  DAKİKA SÜRMEKTEDİR. PSİKOTERAPİST / PSİKOLOG TARAFINDA YAŞANABİLECEK TEKNİK NEDENLERDEN ÖTÜRÜ KESİNTİYE UĞRAYAN GÖRÜŞMELER KALAN SÜRE GÖZ ÖNÜNE ALINARAK TELAFİ EDİLİR. DANIŞANIN İNTERNET BAĞLANTISINDAN KAYNAKLI KESİNTİLERDE PSİKOLOĞUN TELAFİ ZORUNLULUĞU YOKTUR. 
 10. HER DANIŞANIN SORUN ALANINA VE TERAPİSTLERİN BENİMSEDİKLERİ PSİ-KOTERAPİ YÖNELİMİNE GÖRE PSİKOTERAPİ SÜRESİ DEĞİŞEBİLİR. BU SÜREYE PSİKOLOG VE DANIŞAN BİRLİKTE KARAR VERDİKLERİ GİBİ, TERAPİDE BELİRLENEN HEDEFLERE YAKLAŞTIKÇA SEANS SIKLIĞI 15 GÜNDE BİRE, DAHA SONRA AYDA BİRE İNDİRİLEBİLİR.
 11. UZMANLAR DANIŞANIN SORUN ALANINA EN UYGUN PSİKOTERAPİ MÜDAHALESİNDE BULUNMAKLA VE UZMANLIK ALANININ DIŞINA ÇIKAN KONULARDA DANIŞANI BAŞKA BİR UZMANA YÖNLENDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
 12. ONLINE-GÖRÜŞMELER, YÜZ YÜZE YAPILAN PSİKOTERAPİ GÖRÜŞMELERİYLE AYNI ÜCRETE TABİDİR. ÖDEMELER GÖRÜŞMELERDEN ÖNCE BELİRTİLEN BANKA HESABINA HAVALE YÖNTEMİYLE VEYA KREDİ KARTIYLA TARAFI-MIZCA HİZMET ALDIĞIMIZ GÜVENLİ BAĞLANTI ÜZERİNDEN YAPILIR. 
 13. ZORUNLU ACİL SAĞLIK DURUMLARI HARİCİNDE VE BİR SEFERE MAHSUS OLMAK ÜZERE GÜN İÇİNDE İPTAL EDİLEN RANDEVULARDA DANIŞANLARIN, ÜCRETİN TAMAMINI ÖDEMESİ GEREKMEKTEDİR. ÜCRETİ ÖDENMİŞ OLSA BİLE ÜST ÜSTE YAPILAN 3 SEANS İPTALİNDE İHTİYACI OLAN DANIŞLARA FIRSAT YARATMAK İÇİN GÖRÜŞMELER SONLANDIRILIR.
 14. PSİKOTERAPİST VE DANIŞAN ARASINDA TERAPİ İLİŞKİSİNDEN BAŞKA HER-HANGİ BİR SOSYAL/KİŞİSEL İLİŞKİ KURULMASI ETİK SINIRLAR DIŞINDADIR. SEANSLAR SADECE ONLİNE  OLARAK WWW.WEBPSİKORETAPİ.COM ÜZERİN-DEN VEYA YÜZ YÜZE İZMİR’DE BULUNAN MERKEZİMİZ İZ PSİKOLOJİK DA-NIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ’DE YAPILABİLİR.

YUKARIDA BELİRTİLEN WEB TERAPİYE DAİR ETİK VE YASAL KURALLAR İLE SO-RUMLULUKLARIMIN, YÜKÜMLÜLÜKLERİN, VE SINIRLILIKLARIN FARKINDAYIM. ŞARTLARI KABUL EDİYORUM. ANLAŞMAZLIKLAR VE YASAL SORUNLAR ÇIKMASI DURUMUNDA İZMİR BAYRAKLI ADLİYELERİNDE İŞLEMLER YÜRÜTÜLECEKTİR.