SEDAR ERTAŞ

Sedar ERTAŞ

Klinik Psikolog / Psikoterapist

Psikoloji eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlayan Sedar ERTAŞ yine Hacettepe Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans-Uzmanlık eğitimini tamamlayarak Klinik Psikolog ünvanını almıştır.

Psikolojik sorunların ele alınmasında duygu, düşünce ve davranışların farkına varmayı ve de kontrol edebilmeyi hedefleyen psikoterapi yaklaşımlarından Bilişsel-Davranışçı Terapi eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde iki yıl süresince süpervizyonlu danışan görerek tamamlamış ve mezuniyet sonrası travma psikolojisi ve travmaya müdahale eğitimleri ile cinsel sorunların çözümlenmesi üzerine yoğunlaşmıştır.

Travmatik yaşantılar, Panik Atak, Takıntılar, Fobiler gibi anksiyete bozuklukları, suçluluk, kızgınlık, depresyon, korkular ve yas gibi semptomları ortadan kaldırmak ve Performans Bloklarının Çalışılması için kullanılan kısa süreli ve etkili bir terapi yöntemi olan EMDR üzerine 1. düzey ve 2. düzey eğitimlerini ve de süpervizyonlarını tamamlamıştır. Aynı dönemde Türk Psikologlar Derneği ve üyesi olduğu APHB (Afetlerde Psikososyal Hizmetler Bİrliği) bünyesinde de travma ve travmaya müdahale eğitimlerini almıştır.

Devamını Görüntüle